U subotu, 11. oktobra, u 20 sati na sceni JU Centra kulture i mladih Općine Centar Sarajevo, Zijah Sokolović ponovo će izvesti svoju autorsku predstavu „Lijevo Desno Glumac“.
Višedecenijski prijatelj i stalni gost naše teatarske scene, Sokolović i ove sezone donosi publici jedinstveni spoj duhovitosti, filozofskog promišljanja i pozorišne umjetnosti. Predstava prevazilazi granice klasičnog teatra i podsjeća nas da smo svi glumci u vlastitom životu, a da se svakodnevne okolnosti mogu sagledati i tumačiti s distance – hrabro i kreativno.
„Lijevo Desno Glumac“ ujedno je i podsjetnik na impresivnu karijeru Zijaha Sokolovića, umjetnika koji je više od pedeset godina posvećen teatru i publici, te koji iza sebe ima 92 umjetničke nagrade i šest priznanja za životno djelo. Ova predstava predstavlja krunu njegovog stvaralačkog puta, donoseći publici edukativno iskustvo, snažnu zabavu i priliku za introspektivno preispitivanje.
Ulaznice po cijeni od 15 KM dostupne su na biletarnici JU CKM (Jelića 1), svakim radnim danom od 10 do 14 sati i od 16 do 20 sati.


